ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: EloST - nový žebříček pro stolní tenis

EloST - nový žebříček pro stolní tenis 1 rok 8 měsíců zpět #23929

• marekz
  • Junior
  • Obdržená poděkování 10
Zdravím všechny,
chtěl by jsem zde prezentovat nový systém pro žebříček hráčů stolního tenisu www.elost.cz.

Stránky byly spuštěny nedávno a jejich autorem je Radek Kučera ze Staré Bělé.

Osobně stránky využiju pro pořádání turnajů (pomůže to když se sejdou hráči i z jiných krajů) a taky je zajímavé se podívat jak se danému hráči/oddílu daří v průběhu let. Statistiky jsou velmi podrobné a denně aktualizované ze stisu.

Budu rád za jekékoliv připomínky/nápady jak stránky vylepšit/rozšířit. Aktuálně se pracuje na dalších nových funkcích. Největší přínos stránek vidím v tom, že se jedná o jednotný žebříček napříč celou ČR od extraligu až po okresní soutěže.

Díky za jakékoliv komentáře. Zajímavé nápady na vylepšení předám dále a ke všem návrhům se zde vyjádřím.
Marek Záškodný
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: Machy, Jijed, MartyC, player, kabelka, Fish, torel

EloST - nový žebříček pro stolní tenis 1 rok 8 měsíců zpět #23930

• kanys
  • Expert
  • Na co Forhand
  • Obdržená poděkování 39
Je to sice hezká myšlenka, ale aby dva lidi z našeho oddílu, co byli na základu EXTRALIGY byli cca 400 a cca 700 v žebříčku a před nima i lidi úrovně divize na 70% to fakt je ostře v plenkách
DŘEVO : JOOLA Rossi Emotion Fl
GUMY: 2x Acuda S2 2.0mm

EloST - nový žebříček pro stolní tenis 1 rok 8 měsíců zpět #23932

• marekz
  • Junior
  • Obdržená poděkování 10
Jasně je to v plenkách. Stránky se spustily nedávno. O jaké 2 hráče se jedná? Podívám se na to a pokusíme se výpočet zpřesnit, aby to více odpovídalo realitě.

Viz. co je v metodice výpočtu:
Systém Elo dává dobré výsledky v případě, kdy se hráči utkávají často mezi sebou navzájem, napříč oblastmi a kluby. Kdyby byly všechny zápasy odehrány v izolovaných skupinách nedávaly by hodnoty příliš smysl. Soutěže ČAST jsou naštěstí dostatečně provázány hráči, kteří nastupují ve více soutěžích najednou. Tímto způsobem vlastně hráči předávají svými výkony potřebné informace napříč všemi soutěžemi. Nicméně existují případy, kde nedochází k dostatečné fluktuaci hráčů. Naneštěstí je to například případ Extraligy nebo rozvětvení soutěží žen a mužu na nejvyšších úrovních. Bylo proto zavedeno opatření ve formě nastavení koeficientu rozpětí kp zvlášť pro kategorii Extraliga mužů a kategorie 1. až 3. liga mužů. Experimentální metodou byl nalezen vhodný poměr koeficientů rozpětí, což způsobilo smysluplnější seřazení hráčů v nejvrchnějších patrech žebříčku.

Dále se plánuje do EloST žebříčku nějakým způsobem zařadit i turnaje. To by taky mohlo pomoct k tomu, aby výsledky byly přesnější.

EloST - nový žebříček pro stolní tenis 1 rok 8 měsíců zpět #23933

• kanys
  • Expert
  • Na co Forhand
  • Obdržená poděkování 39
Jde třeba o Medka z SKST LIBEREC, ano ani jednou v extralize nevyhrál, teď v playout porazil Standu Kučeru, nemyslim si, že by měl bejt na pozici 700 když hráče o 300+ porzí podle mě s rukou v kapse, ale je tam víc mušek. Hraju divizi v liberecku a nedává mi smysl že kluk co skončil druhej v úspěšnosti je vlastně až podle tebe devátej a je tam na čtvrtým místě vítěz úspěšnosti KP2 kterej by v divizi kočil přinejlepším na 55% čili někde kolem místo 20-25. Na devátým fleku je J.Dědek , kterej by v divizi byl taky max 20-25 flek... prostě tam ty převody, nějaký získávání váhový hodnoty proti realitě hodně nesedí.
Poděkovali: marekz

EloST - nový žebříček pro stolní tenis 1 rok 8 měsíců zpět #23935

• pirát Janes
  • on-line
  • Moderator
  • Nemusímebýtoptimisté alenikdysenesmímevzdátnaděje
  • Obdržená poděkování 118
Jj, mě třeba mladej hrál divizi, (sice neúspěšně), a spadnul o 72 bodů dolů oproti Kp1 vloní a určitě hůř nehraje.
JANeS

Číslo 5 hlásí návrat
OSP Expert, Rakza 7-2,0 mm, Baracuda 1,8 mm.

Nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní :-)
Poslední úprava: 1 rok 8 měsíců zpět od pirát Janes.
Poděkovali: marekz

EloST - nový žebříček pro stolní tenis 1 rok 8 měsíců zpět #23936

• marekz
  • Junior
  • Obdržená poděkování 10
Tady je výtažek z wikipedie:
Omezení systému Elo
Na Elo je třeba pohlížet jako na odhad relativní síly hráče. Např. pokud se spolu utkají 2 hráči s Elo 1200 a po nějaké době, kdy oba trénovali a u obou došlo k podobně velkému zlepšení, se utkají znovu, rating Elo tento absolutní nárůst výkonnosti obou hráčů není schopen zachytit. Další omezení se týká regionální podmíněnosti - když je hodnocení založeno na hře mezi stále stejnými hráči (šachový oddíl, návštěvníci jednoho šachového servru, ...), ztrácí svou vypovídací hodnotu. Je velmi důležité, aby hráči navštěvovali různé soutěže, kde mohou hrát s mnoha různými soupeři. Pokud výkonnost hráče zůstává konstantní, jeho Elo má tendenci v čase klesat. Jev je způsoben tím, že schopnosti jeho soupeřů se v průměru časem zlepšují, čímž se zvyšuje šance, že jej porazí a jeho Elo tedy klesne, přestože si hráč může zachovávat svou výkonnost. U šachů jsou pak specifické některé další jevy - např. bílý je zvýhodněný oproti černému, ale systém Elo zvýhodnění začínajícího nebere v potaz.
Výše zmíněné i jiné nedokonalosti Elo ratingu vedou různé (např. šachové) organizace k tomu, že systém Elo implementují v modifikované podobě (přidávají různé koeficienty, připočítávají konstanty apod.), které mají za cíl systém Elo zpřesňovat. Konkrétní používané způsoby výpočtu Elo se v různých organizacích více či méně liší, příslušné vzorce lze najít v závazných dokumentech dané organizace. Typicky se různě volí koeficienty rozvoje, Elo se počítá různě v závislosti na různých druzích turnajů, počtu odehraných partií, v různých hráčských kategoriích atd. Mnohé organizace dávají za výjimečné výkony extra bonusové body (jak hráči který vyhrál, protože jeho Elo bylo pravděpodobně podceněno, tak i hráči, který prohrál - neboť tím, že prohrál s hráčem, jehož Elo bylo menší než odpovídalo jeho schopnostem, mu jeho Elo pokleslo o nepřiměřeně mnoho bodů), při výpočtu očekávaného výsledku se dá zohlednit zvýhodnění bílého (to dělala např. PCA). Některé rozdíly jsou velice drobné, např. USCF nezaokrouhluje matematicky, ale směrem od starého Elo.

Aktuálně tedy řešíme tyto 2 hlavní problémy:
1) Regionální podmíněnost. Budeme postupně řešit tím, že se pokusíme do žebříčku kromě úspěšnosti hráčů ze stisu doplnit i turnaje. Na turnajích se můžou potkávat hráčí napříč soutěžemi a z různých částí republiky. Tím by došlo k podstatnému zlepšení přesnosti žebříčku.
2) Konstanty a koeficienty. Budeme upravovat konstanty, tak aby se to co nejvíce blížilo realitě a k tomu mi pomáhají nejlépe příklady hráčů u kterých výpočet nesedí. Ale zrovna u Medka to půjde asi těžko vyřešit. Ono obecně když hráč za celý rok vyhraje jen jediný zápas, tak v tom žebříčku moc vysoko nebude. To je spíše extrémní případ, ale pokusíme se něco vymyslet.

Připomínky jsem zaslal na Radka Kučera a budeme je řešit. Díky

EloST - nový žebříček pro stolní tenis 1 rok 8 měsíců zpět #23937

• kanys
  • Expert
  • Na co Forhand
  • Obdržená poděkování 39
Ano, v extralize má jednu výhru a je za mnou o 330 míst , přitom když spolu hrajem, může mi dávat 3-0 náskok a stejně vyhraje. letos opět vyhrál krajské přebory a to přehrál kluky borůvky, co měli 70 víc ve druhý. na MČR v jablonci porazil A.Schwarzera, kterej má víc jak 65 v první lize. čili prostě ta tabulka je sice zábavná že se to bere jako šachy, ale bohužel, šachy se dělaj v přestupech a né v pinčesu.

EloST - nový žebříček pro stolní tenis 1 rok 8 měsíců zpět #23939

• marekz
  • Junior
  • Obdržená poděkování 10
Souhlasím, já jsem před ním taky o více než 300 míst a neporazil by jsem ho. :)

Ono je těžké vypočítat nějak reálně úspěšnost u hráče který hraje moc vysokou soutěž nebo naopak moc nízkou a má tam téměř 100%. Zkusíme něco vymyslet, aby i v těchto případěch situace více odpovídala realitě.

Tento problém může být i v klasickém žebříčku. Například pokud hráč ligové úrovně hraje okres a má tam 100%. To se to pak těžko porovnává s hráči na jeho úrovni, když se s nimi nesetká.

Jo a nejsou to jen šachy, kde se ELO využívá viz.:
Ve stolním tenisu se modifikované Elo používá již několik desítek let v USA, od roku 2011 je také oficiálně zaveden pod názvem "JOOLA-Rangliste - TTRL" v Německu, kde se hraje nejkvalitnější klubová soutěž světa.
Jen to chce doladit výpočet pro tyto případy. :)
Poslední úprava: 1 rok 8 měsíců zpět od marekz.

EloST - nový žebříček pro stolní tenis 1 rok 8 měsíců zpět #23941

• marekz
  • Junior
  • Obdržená poděkování 10
kanys napsal:
Ano, v extralize má jednu výhru a je za mnou o 330 míst , přitom když spolu hrajem, může mi dávat 3-0 náskok a stejně vyhraje. letos opět vyhrál krajské přebory a to přehrál kluky borůvky, co měli 70 víc ve druhý. na MČR v jablonci porazil A.Schwarzera, kterej má víc jak 65 v první lize. čili prostě ta tabulka je sice zábavná že se to bere jako šachy, ale bohužel, šachy se dělaj v přestupech a né v pinčesu.

Viz. tento příspěvek. Medek porazil Borůvky, Schwarzera... Ale s tím zatím EloST nepočítá. Máme v plánu do statistik zařadit i MČR, krajské přebory... Poté by mohl být výpočet žebříčku zase o něco přesnější.

Můžete psát další připomínky. Věřím, že se zpětnou vazbou od hráčů se bude žebříček realitě čím dál tím více přibližovat. :)

EloST - nový žebříček pro stolní tenis 1 rok 8 měsíců zpět #23943

• torel
  • Senior
  • Obdržená poděkování 10
Tento projekt stojí na dobré myšlence a je v českém ST ojedinělou záležitostí. Nevychází z ničeho obdobného a je proto jasné, že si bude muset projít svým vývojem. Mě se třeba líbí, že je v tom vidět i herní rozvoj resp. vývoj hráče, tzn. jestli se zlepšuje nebo zhoršuje ve srovnání s hráči ve stejné soutěži a není až tak důležité, na jaké pozici v žebříčku zrovna je. Podle mě velmi zajímavá věc třeba u mladých. No, uvidíme, co tam kluci ještě vymyslí.

EloST - nový žebříček pro stolní tenis 1 rok 8 měsíců zpět #23945

• Pavlik
  • on-line
  • Moderator
  • Člověk se furt učí ...
  • Obdržená poděkování 34
Když se tak na to dívám, tak vidím zcela jednoznačně nesmyslně nastavené koeficienty soutěží. Další věcí, kterou je třeba udělat je filtrace nečekaných výsledků, které v tomto systému dokáží hráče katapultovat nesmyslně vysoko.
No snad se něčeho podobného dočkáme v dohledné době přímo na STISu.
Vodák DEF,B-T64 1,9 black F-T05FX 1,9 red
Motto : Vyhrává ten, kdo udrží ten malinký kulatý nesmysl na stole déle
Kdo nehledá, najde - stačí vzít do ruky prkno od Vodáka (Jurzeka) :-)
Poslední úprava: 1 rok 8 měsíců zpět od Pavlik.

EloST - nový žebříček pro stolní tenis 1 rok 8 měsíců zpět #23951

• KING313
  • Junior
  • Obdržená poděkování 4
Chlapci,
já Vás chválím :1cka ,vím,vždy budou připomínky,ale nenechte se odradit.

Osobně beru žebříčky a procenta s nadhledem a úsměvem,někdo chytrý řekl :

"pinec jsou atletické šachy"
jde jen o to najít co největší objektivitu a spravedlnost a to Vám

přeji a :dik
Vodák off Hinoki
fh:soft anti GD 1,5
bh:MW 955ox (od MartyC)
pinec jde hrát s jakoukoliv postavou

EloST - nový žebříček pro stolní tenis 1 rok 8 měsíců zpět #23952

• kabelka
  • Veterán
  • Kdo má rád pinec, má rád lidi!
  • Obdržená poděkování 60
No tak pánové, smekám před Vámi. Něco takového tu chybělo. Samozřejmě, že systém ELO má své vady na kráse, ale důležitá je jiná věc. Že se po dlouhé době našli lidé s patřičným know-how (taková jako je parta kolem Horkého, Šafaříka a jejich systém pinec.info), prostě lidé, kteří si dají práci udělat něco veřejně prospěšného a co není pro ostudu. Samozřejmě, že i ČAST se snaží nebýt pozadu, ale ona zkostnatělost svazu tomu nějak zabraňuje. Prostě za vším jsou finanční prostředky, co svazují český svaz. Nyní tedy máme responzivní webovou aplikaci ELoST, která je dostatečně automatizovaná. Řekl bych, že českému svazu může tato skupinka lidí nastavit zrcadlo.

Už 2 roky1) se mi pohledem na STIS chce zvracet. Když si na úpravu designu pozvou firmu, ta jim dokonce po počáteční rekognoskaci toho hnusu od projektu odstoupí. Nákup systému STIS a implementace na systém registru byla supr hra brácha na bráchu. Výmluvy na cenu již vyvinutého systému pinec.info nebo politiky ochrany soukromých údajů jako důvod nepodporovat snažení lidí, kteří jsou odborníky na programování v nových technologiích, mě rozsekaly. A tak nám na svazu zůstal jediný pan Poledne, kterého také obdivuji. On jediný se snaží v tom hnusu vytvářet šikovné funkcionality.2)

PROČ CELÝ PROJEKT STIS NEREALIZUJE RADEK KUČERA? MĚL BY MOJI PODPORU. KLUCI SMEKÁM.

No trochu jsem odběhl od tématu, ale musel jsem se vám tu vybrečet. Má herní křivka přesně odpovídá realitě a kondici. Relativní umístění mě zajímá více než to absolutní. Mám pochopení i pro ten paradox, kdy mi do žebříčku pomůže i prohra s nějakým ligoušem 1:3. Anebo výhra 3:1 na žebříčkově níže umístěným hráčem mi ELO zase ubere. Celá filosofie výpočtů se spoléhá na to, že se chce každý hráč zlepšovat a ne hrát na údržbu.
Tibhar MX-P (max)
velkej drak Talon OX (1.0mm)
Poděkovali: Machy

EloST - nový žebříček pro stolní tenis 1 rok 8 měsíců zpět #23957

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 227
Mě se to líbí, fajn počin. Ano, chce to vychytat mouchy, ale to se jistě doladí. Něco takového tu chybělo ;) Za mě palec hore za nápad :1cka
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Donic Blue Storm Z2 2,1mm
Fh: Donic Bluefire M1 max

Viscaria, Tibhar Evo MX-P 2,0mm/Visctas V01 Stiff 2,0mm.
Poslední úprava: 1 rok 8 měsíců zpět od Machy.

EloST - nový žebříček pro stolní tenis 1 rok 8 měsíců zpět #23958

• roman298
  • Junior
  • Pinec je pro mě víc než jen sport.
  • Obdržená poděkování 7
Být 70. na celé jižní Moravě s 65% v KSII., to mi přijde odpovídající. Jsem spokojen. :love :vine :sezbl (just kidding)
Když nevíš co, zahrej travní náraz!

EloST - nový žebříček pro stolní tenis 1 rok 8 měsíců zpět #23962

• Pavlik
  • on-line
  • Moderator
  • Člověk se furt učí ...
  • Obdržená poděkování 34
roman298 napsal:
Být 70. na celé jižní Moravě s 65% v KSII., to mi přijde odpovídající. Jsem spokojen. :love :vine :sezbl (just kidding)

No, Romane počkej si na krajský žebříček, hřebínek ti spadne :trtr

Trochu k věci:

Kluci jsou šikovní, snaha se jim nedá upřít, ale přece jen to vypustili do světa v dosti nedoladěném stavu. Jako tvůrce regionálního i krajského žebříčku o tom mám nějaké povědomí - z vlastní zkušenosti vím, že nejdůležitější na celém systému tvorby jakéhokoli žebříčku je správné nastavení parametrů. U okresu je to celkem hračka, u kraje je to už trochu složitější no a v případě celorepublikové záležitosti to už vyžaduje dosti pilné práce (což kluci zatím trochu vypustili).
Opravdu je zarážející, když se hráč hrající divizi a KP2 dostane do první stovky republikového žebříčku...
Ale každopádně jde o krok správným směrem, ELO systém je asi to nejspravedlivější, co se dá v našich podmínkách použít.

Pokud tedy mohu trochu poradit:
1. oddělte mužský a ženský žebříček, společný žebříček v případě, že opravdu nehrají chlapi s ženskýma, nemá smysl a nikdy se takové pořadí rozumně nesejde.
2. dejte si práci s pečlivým nastavením parametrů soutěží - divize na severní Moravě má zcela jinou úroveň než divize v severních Čechách a zase jinou má divize v Praze. Tohle je třeba pro prvotní stanovení koeficientu ELO brát v úvahu.
3. je třeba eliminovat "velmi nečekané výsledky" - pokud hráč z první stovky prohraje s někým řekněme z druhé tisícovky, nemůže tento výsledek mít tak velkou váhu jako ostatní "normální" výsledky, dá se říct, že takovýto extrém by algoritmus neměl brát vůbec do úvahy. Důvod je zřejmý - započtení takového výsledku by oba hráče vrhlo do oblastí, kam svojí výkonností nepatří.

P.S. - ke STISu: předseda registrační komise Standa Dolejší se už cca tři roky snaží ELO systém do STISu dostat, nicméně VV ČAST má neustále jiné priority...
Poděkovali: Machy

EloST - nový žebříček pro stolní tenis 1 rok 8 měsíců zpět #23963

• clovis
  • Junior
  • Obdržená poděkování 5
dobrý počin!! nebude to asi úplně bez "porodních" chyb (především s nastavením koeficientů náročnosti soutěží), ale po vyladění v tom dobrý potenciál sichr bude. :ok24
vodak defender super def+
fh - tibhar genius 2.0
bh - hellfire 0,5

EloST - nový žebříček pro stolní tenis 1 rok 8 měsíců zpět #23964

• rdg175
  • Junior
  • Obdržená poděkování 22
Zdravím fórum,
děkuji za podporu i za konstruktivní kritiku.
Nebudu polemizovat s tím, že složení celkového žebříčku z relativně silně separovaných soutěží generuje občas nesmysly. To je jasné, otázka je spíš jak to eliminovat.

Systém Elo nepracuje s žádnými vahami pro různé soutěže. Pokud by byla větší provázanost, vypočtené hodnocení by bylo uspokojivě přesné, nicméně tato provázanost v datech zatím není dostatečná. Můžeme se pokusit trochu systém ohnout, aby více odpovídal realitě, ale ideální řešení by bylo dodání dat z různých turnajů, mistrovství a přeborů, které by tu provázanost zajistilo.
Pokusíme se o obojí, ohnutí systému, které nezpůsobí velké deformace v relativním umístění v rámci soutěží a zároveň dodání dalších dat.

Ještě vysvětlení k eliminaci velmi nečekaných výsledků: toto zajišťuje přímo algoritmus Elo, i kdyby porazil hráč regionálního přeboru Korbela, tak se mu zvýší Elo při aktuálním nastavení o 25 bodů a Korbelovi se o 25 bodů sníží, což není nic zásadního, když vezmeme v úvahu, že výsledek u vyrovnané dvojice zapříčiní změnu přibližně +12, -12. Výjimka je pouze u hráčů, kteří nemají odehraný dostatečný počet zápasů, těm se Elo mění víc.
Stiga Allround NCT
FH: Donic Acuda S2 1.8
BH: Donic Acuda S2 1.8
Poděkovali: torel

EloST - nový žebříček pro stolní tenis 1 rok 8 měsíců zpět #23965

• Hed
  • Senior
  • Obdržená poděkování 10
roman298 napsal:

A to jsou ty paradoxy v systému.

Např. tytéž procenta ve stejné soutěži , ale ve středních čechách by ti stačili tak na místo kolem 400.

Zajímavý počin, o tom žádná. Jen to srovnání napříč republikou nebuden jen tak....

Ale i v rámce kraje vidím pěkné "záseky". Hráč hrající pouze OPI (i když dobře) je na tom o několik stovek lépe než hráči z divize (ke konci tabulky úspěšnosti) .
Přitom nelze říci že špička okresu by bodovala v divizi v dolní části tabulky (spíše jen ojediněle).

V tomto vidím slabinu. V rámci oddílu umí každý odhadnout svou pozici.
V rámci jedné soutěže po odehrané sezóně asi také (okres lépe, kraj hůře).

čím větší celek tím je srovnání horší.

Ale na druhou stranu fandím...říká se, že stejná soutěž v Čechách je náročnější než na Moravě (není se moc čeho chytnout, zde by pomohlo sledovat hráče co přestoupí). Ono také v Čechách je v jedné soutěži násobně více oddílů, potažmo hráčů.
Teď je to i trochu vidět.

Díky za to.

Pokud bude třeba nějak pomoc, dejte vědět........asi bude potřeba získávat - posílat i výsledky z turnajů...... nejen přebory.

Bylo by fajn kdyby každý pořadatel poslal někam automaticky výsledky....

EloST - nový žebříček pro stolní tenis 1 rok 8 měsíců zpět #23969

• Pavlik
  • on-line
  • Moderator
  • Člověk se furt učí ...
  • Obdržená poděkování 34
rdg175 napsal:
Zdravím fórum,
děkuji za podporu i za konstruktivní kritiku.
Nebudu polemizovat s tím, že složení celkového žebříčku z relativně silně separovaných soutěží generuje občas nesmysly. To je jasné, otázka je spíš jak to eliminovat.

Systém Elo nepracuje s žádnými vahami pro různé soutěže. Pokud by byla větší provázanost, vypočtené hodnocení by bylo uspokojivě přesné, nicméně tato provázanost v datech zatím není dostatečná. Můžeme se pokusit trochu systém ohnout, aby více odpovídal realitě, ale ideální řešení by bylo dodání dat z různých turnajů, mistrovství a přeborů, které by tu provázanost zajistilo.
Pokusíme se o obojí, ohnutí systému, které nezpůsobí velké deformace v relativním umístění v rámci soutěží a zároveň dodání dalších dat.

Ještě vysvětlení k eliminaci velmi nečekaných výsledků: toto zajišťuje přímo algoritmus Elo, i kdyby porazil hráč regionálního přeboru Korbela, tak se mu zvýší Elo při aktuálním nastavení o 25 bodů a Korbelovi se o 25 bodů sníží, což není nic zásadního, když vezmeme v úvahu, že výsledek u vyrovnané dvojice zapříčiní změnu přibližně +12, -12. Výjimka je pouze u hráčů, kteří nemají odehraný dostatečný počet zápasů, těm se Elo mění víc.

Ad - Systém Elo nepracuje s žádnými vahami pro různé soutěže

Já vím, ale koeficienty jsou navýsost důležité pro prvotní nastavení.

Ad - i kdyby porazil hráč regionálního přeboru Korbela, tak se mu zvýší Elo při aktuálním nastavení o 25 bodů a Korbelovi se o 25 bodů sníží, což není nic zásadního, když vezmeme v úvahu, že výsledek u vyrovnané dvojice zapříčiní změnu přibližně +12, -12.

Kdyby tomu tak bylo, tak by to bylo OK, ale asi tomu tak není :
www.elost.cz/st/hrac/hasil_tomas_1979

P.S. - to je ten hráč divize a KP2 co se dostal mezi nejlepších 100 v republice ...
Moderátoři: Karel, Tomas, pirát Janes, romanzdk, Pavlik