ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Vhodný výběr pálky

Vhodný výběr pálky 2 roků 9 měsíců zpět #18102

• nenapapanec
  • Nováček
Zdravím potřeboval bych prosím poradit při výběru vhodné pálky. Jsem začátečník který hraje spis ofenzivně. Chtěl jsem kompletní pálku, ale bylo mi řečeno že je to základní chyba ze je lepší si vybrat zvlášť pálku a zvlášť potahy a byl jsem odkázán sem ze by mi tu mohl někdo poradit. Chtěl bych zatím něco do 2500. Kdyby měl někdo nějaký tip nebo radu byl bych mu moc vděčný předem děkuji Popovský
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vhodný výběr pálky 2 roků 9 měsíců zpět #18109

• mivoj
  • Administrator
  • www.TT-SPORT.cz
  • Obdržená poděkování 59
Tak v prvni rade bych osobne vyresil drevo, i kdyz jste tzv offensivni tak bych neprestreloval, ono je prechod z hobby na profi jako kdyz presedate z trabanta do porsche :)

Drevo bych zvolil defacto jakekoliv z teto rychlostni soustavy: www.racketsport.cz/Prkna-ALL-c2_12_2.htm

Potahy bych na pocatek zvolil nejakou klasiku (spise mekciho typu) tloustka cca 2.0mm napr:
www.racketsport.cz/Donic-Coppa-Tenero-d578.htm
www.racketsport.cz/Joola-Samba-d318.htm
www.racketsport.cz/Stiga-Innova-Ultra-Light-d583.htm
www.racketsport.cz/Butterfly-Sriver-FX-d183.htm

:mivojj
RACKETSPORT SHOP
Jizerská 328/4 Praha
mobil: 603 111 669
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Blade: OSP Expert All+ ST
FH: Joola Rhyzer 48 2.0
BH: Nittaku Express 1.8

Vhodný výběr pálky 2 roků 9 měsíců zpět #18116

• Fish
  • Expert
  • Obdržená poděkování 33
Zdravím Vás pánové,
rád bych zde i já přidal "pár bolestně získaných" zkušeností. :)

V prvé řadě musím obecně souhlasit s radami náčelníka Mivoje. :ok24
Je mnohem zkušenější a povolanější k poradenství. Přesto i já přidám "pár" postřehů ze strany "těch", kteří nehrají tak dlouho a počáteční problémy si dobře pamatují. :zed :lol: (Ať se zbytečně neopakují i mé první chyby. = hodně rychlé dřevo !) ;-)

Přechod na "profi potahy" je opravdu většinou sám o sobě velkým zrychlením. (Dle typu potahu.) Katapult efekt pak posílá míčky nejen rychleji, ale i při "pouhém nastavení" pálky také znatelně dále. (S rychlým a tvrdším dřevem se pak délka letu míčku ještě prodlužuje!!!) Potahy se ale dají měnit poměrně snadno a třeba i často. Někomu "vydrží léta", většina "okresářů" mění cca před soutěží a někteří ivestují do výměny mnohem častěji. Zato u dřev se obměňuje podstatně méně často. (Až na "testéry", kteří se většinou stejně vrací k osvědčeným dřevům ale zkouší "vše nové". (Než najdou "nový klenot".)
Prostě to chce zpočátku vhodný výběr a pak se se dřevem pořádně "sžít".
Proto opravdu doporučuji pro začátek nějaké citlivé All+ dřevo, se kterým člověk nějaký ten rok vydrží a v případě budoucí potřeby zrychlí nejdříve jen zvětšením síly houby potahu.
(Nebrat hned MAX!!! Rozumný kompromis je cca 1,8 - 2,00mm. Ale i méně.)
Není špatné si nějaké All až All+ dřívko nejdříve půjčit a otestovat. (Nejlépe zkusit i dřeva s různým typem držení rukojeti.) Potom je třeba dbát i na váhu dřeva. Zvláště u dětí, žen, ale i u mužů může být rozdíl opravdu dost cítit. Jde to sice částečně napravit výběrem potahů , ale je lepší dobře vybrat už dřevo. (Například Mivojem doporučené potahy Stiga Innovia Ultra light jsou, nejen co se týká váhy, opravdu dobrou volbou.
Z těch levnějších s výborným poměrem "cena/kvalita" bych se nebál přidat potahy
Friendship 729 FX. (Které jsou trošku zvláštně "nevyzpytatelné" a pro soupeře hodně nepříjemné.) Nebo potahy od (asi končící firmy) Adidas, které jsou opravdu velmi kvalitní a dají se teď sehnat i za poloviční ceny. (U konkurence, takže rada leda osobní komunikací. ;-) ) (Doporučuji P7 v 2,00mm, které velice dobře točí, málo "žerou" rotace a hlavně nemají takový katapult! Ten zatím nedoporučuji. ;-) ) Píšu JEN o potazích, které jsem sám zkoušel, ale vhodných bude určitě mnohem více.
Variantou k zamyšlení jsou i citlivá All až All+ dřívka od J. Vodáka. Výhodou je nejen kvalita, ale i možnost objednání dřívka s ručkou přesně na míru dle požadavků. A možnost výběru velikosti "hlavy" pálky i s garancí domluvené přesnosti celkové váhy..! To asi nikde jinde taky nenajdete !!! Vždyť komu by se nezamlouvala taková
představa "seskládání" kvalitního dřívka se skvěle padnoucí ručkou a velkou citlivou hlavou dřeva, u které se "sníží riziko kantů".(Hran.) To vše v rozumné váze, která se dá případně ještě vylepšit velmi dobrými a lehoučkými potahy Stiga Innovia ultra light.
Přesto bych ale nejdříve doporučil zapůjčení, nebo zakoupení levnějšího, klidně použitého ALL+ dřivka, na kterém se případným pozdějším prodejem neprodělá příliš a pak už hráč sám lepe ví co potřebuje a dle jakých priorit bude později nové dřívko vybírat.
UFF ...! To jsem se tedy rozepsal. Snad to někomu alespoň trošku pomůže. (Ocením ale i vyjádření jiných názorů. Třeba mi také v něčem rozšíří obzory. ;-) )

Tak ať se daří jak při sportu, . :ping tak v :cyc , tak i u :38 . Fish
Začni na 100% a pak postupně přidávej ! :-D
(Ale mých 100% je zatím pořád moc málo.;))

Joola MC1
FH- Donic Baracuda
BH- Adidas P7

Andro KSHZ OFF-
FH- Butterfly T05
BH- Adidas P7
Poděkovali: Karel, Machy, trefic, mandomando, Soky

Vhodný výběr pálky 2 roků 9 měsíců zpět #18119

• Tom384
  • Junior
  • Obdržená poděkování 6
Ahoj,

Prosel jsem si nedavno tezkym zacatkem. Ma chyba byla ze jsem dal na rady prodavace stolnetenisovych potreb, ktery mi prodal naprosto nevhodny material :nieg . Kdybych ted zacinal znovu, volil bych z nejakych proverenych, celodrevenych drev. Napada me:

Butterfly Primorac
Yasaka Extra
Stiga Allround Classic

a na to bych nalepil nejake univerzalni, ne moc rychle potahy:

Butterfly Sriver
Yasaka Mark V
Palio CJ8000
Poslední úprava: 2 roků 9 měsíců zpět od Tom384.

Vhodný výběr pálky 2 roků 9 měsíců zpět #18122

• Miko
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 37
Vždy to bude jen rada, která nikdy přesně nevystihne podstatu. Před érou Tenergy - Sriver i MarkV byly TOP potahy. I dnes i nimi hraje spousta hráčů ve vysokých soutěžích a to velmi dobře. Za dřevo bych se přimluvil za Primorac, ale i to není žádný šnek. :sick:

Vhodný výběr pálky 2 roků 9 měsíců zpět #18123

• spondik
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 31
no já bych řekl že jako gumy uplně stačí joola up nebo 4you, jsou za par kč a pro začátek super. dřevo bych taky volil ideálně celodřevo rychlostně do all+, třeba gruba variant je slušná. kdybych toho před 3 mi lety věděl tolik co teď tak rozhodně volím jak píšu.

PS: začínal jsou se stigou alround clasik carbon s rakzou 7 soft max a stigou magna ts II ve 2.0 a i to bylo na začátečníka moc. ale ta stiga magna ts II moc lidí ji tady nazkoušelo ale je to super BH potah ;)
všechno jinak....

viscaria
BH rhyzer 48° 2.0
FH rhyzer 48° 2.0

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

hanno ;)

Vhodný výběr pálky 2 roků 9 měsíců zpět #18135

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 191
Zdravím ,
docela často po mně chce někdo sestavit raketu.
Volím jako dřevo Stigu all classic bez wrb - slavná značka , velmi rozumná cena a slušná kvalita , velikost hlavy 157x150mm , přes 1 milion prodaných kusů nadčasový kus který později osazen dynamickým potahem může sloužit dál případně poslouží někomu dalšímu..
Potahy klidně jak píše Mivoj či Miko - či např. Donic Liga.Osobně volím i čínské potahy které jsou blízké evropským - ale mí klienti jsou bývalí závodní hráči apod , kteří mají něco odehráno.
Alsér Allround 5 FL
Donic Baracuda max red
Giant Dragon 612 1,5mm black
Avalox P700 FL , Stiga ACC FL
"When it is darkest, men see stars."

Vhodný výběr pálky 2 roků 9 měsíců zpět #18137

• mandomando
  • Veterán
  • pevná vôľa hory prenáša fest tréning plody prináša
  • Obdržená poděkování 71
Súhlasím zo spondikom Joola 4you v maxe na dreve Donic Waldner Excluzive AR+ to je fakt veľmi dobré kombo :ping :P na začiatok super kontrola,skvelý blok a dobrý čop po čase stačí len prelepiť rýchlejšie poťahy . Kamarát tak začínal a po určitom čase prešiel na rýchlejšie softy Donic BF M2 a M1 :P :) a je veľmi spokojný. :38 :38 :1ka elv
tu nájdeš radu ako na to stolni-tenis.zacit.cz/volba-palky-36295.html
1.Victas Quartet Allroud All+ FH : Nittaku Fastarc G-1 2mm BH: Spinlord Keiller 1,5mm
Poslední úprava: 2 roků 5 měsíců zpět od mandomando.

Vhodný výběr pálky 2 roků 9 měsíců zpět #18138

• spondik
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 31
mandomando napsal:
Súhlasím zo spondikom Joola 4you v maxe na dreve Donic Waldner Excluzive AR+ to je fakt veľmi dobré kombo :P na začiatok super kontrola a po čase stačí len prelepiť poťahy . Kamarát tak začínal a po určitom čase prešiel na rýchlejšie softy Donic BF M2 :P :) a je veľmi spokojný. :38 :38

a hlavně na začátek jsou za pár kč ;)
všechno jinak....

viscaria
BH rhyzer 48° 2.0
FH rhyzer 48° 2.0

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

hanno ;)