ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Ostruha na patě

Ostruha na patě 1 rok 2 měsíců zpět #27877

• Smoke
  • Junior
  • Obdržená poděkování 4
Potřeboval bych poradit od někoho, kdo má s ostruhou na patě vlastní zkušenost. Zatím chodím na ultrazvuk, ale jestli nepomůže, tak dál nevím. Na internetu jsem se dozvěděl, že jsou různé podpatěnky, dokonce měděné, ale jestli to funguje, nevím.
Předem díky, Jirka.
Každou chvíli něco jiného.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Ostruha na patě 1 rok 2 měsíců zpět #27887

• jazzman
  • Nováček
  • Obdržená poděkování 1
Zdravím,napíšu pár postřehů ohledně patní ostruhy.Můj problém začal,když jsem si koupil nové boty na pinec,konkrétně Mizuno Wave medal.Po čase se začala objevovat postupně bolest na obou patách až to došlo tak daleko,že jsem cítil bolest i při ležení a ráno jsem pomalu nemohl
na nohy pořádně došlápnout,tak silná a nepříjemná bolest to byla.Tak jsem koupil jiné boty s lepším odpružením paty: YONEX SHB 101 LTD a postupně bolest po tréningu a po zápasech ustupovala,až jsem se jí zbavil úplně.Tak jsem si říkal, pohoda mám vyhráno.Ale bohužel asi po roce se bolest postupně začla objevovat znovu.Příčina byla v tom,že zhruba po tom roce začla
tvrdnout podrážka na těch botách Yonex, hlavně v oblasti paty.Tak jsem nějaký čas používal silikonové podpatěnky a nebo i vložky do bot za silikonu.Je pravda,že bolest trochu ustoupila,ale úplně v pořádku to nebylo.Takže znovu jsem zakoupil boty nové a na doporučení od spoluhráčů jsem šel do Mizuno Wave Bolt 4 a odehrál s nima celou sezonu včetně tréningů a zatím max.spokojenost po bolesti ani památky.Takže u mě to bylo opravdu o tom,jakou jsem měl na nohách botu a pokud ta oblast paty nebyla dobře odpružena,tak jsem měl problém.Bohužel s ultrazvukem nebo rázovou vlnou nemám osobní zkušenost,ale co vím tak někomu to pomohlo a jiným zase ne.Tak ti přeju ať se ti podaří tu bolest v oblasti pat eliminovat,protože ta bolest je fakt nepříjemná a člověka to dokáže pořádně potrápit.Tak ať se daří a jde to k lepšímu.
jazzman
OSP Virtuoso
BH - Yasaka Mark V
FH - Yasaka Mark V

Ostruha na patě 1 rok 2 měsíců zpět #27891

• Smoke
  • Junior
  • Obdržená poděkování 4
Díky jazzmane za radu a postřehy. Problém bude asi opravdu v těch botách. Před patnácti lety mě už ostruha trochu brala, po zakoupení bot Adidas Mittenium bolest odešla a bylo to v pořádku. Mittenia jsem měl troje, ale už je nedělají a s tak vyvýšenou patou jsem na jiné podobné nenarazil. Možná Tangliny, mrknu na ně.

Ostruha na patě 1 rok 2 měsíců zpět #27892

• ropemaker
  • Senior
  • Obdržená poděkování 64
Problém se řešil na minulém fóru dost podrobně. Pokud nepomůže ultrazvuk, co mi nepomohl, je tu rázová vlna, ta mi pomohla jak na jedné, tak za pár let na druhé noze. Ceny jsou jako jedno dražší dřevo (5x700Kč). www.mudrotava.eu/razova-vlna/

Doporučuji řešit to včas, nebo pak to bolí :bum

žádné tři proužky na botě Tě určitě nespasí ..
GALAXY YINHE T11 PLUS (71g)
F: DONIC Slice 40 CD-ROM 1,8mm
B: DONIC Slice 40 CD-ROM 1,8mm
Poslední úprava: 1 rok 2 měsíců zpět od ropemaker. Důvod: doplnění informace

Ostruha na patě 1 rok 2 měsíců zpět #27894

• Lajčiak
  • Expert
  • Obdržená poděkování 71
Ja Ťa motýlku Jirko asi veľmi nepoteším. S oným tŕňom v päte sa trápim už cca 4 roky. Tie prvé roky to bola vyložene tenisová záležitosť(teda cítil som ho len po tenise). Keď som v septembri s tenisom skončil, päta sa dala do cajchu a pri pinpongu som problém nemal.
Vlani sa to však zlomilo a začal som mať problém aj pri pinci ,ako aj v bežnom živote(teda v robote)
Samozrejme už pred tým som skúšal všeličo. Či obuv, vložky, tabletky, lastovičník dokonca aj ten medený cárach som si objednal. Výsledok žiadny. Tak mi žena našla ortopéda. Ten mi na počítači ukázal rongenovú snímku a môj problém. Cca centimetrový výrastok v tvare ružového tŕňa. Na odporučenie kamarátov s okolia. ktorí s tým mali skúsenosti som si dal predpísať protizápalové ožiare na onkológii.Nepomohlo. Potom nasledovala injekcia. Neviem čo presne to bolo.Chvíľku to vyzeralo celkom nádejne. Dokonca som odohral dva tréningy bez bolesti. Tá sa ale vrátila.
Teraz absolvujem oné rázové vlny, ktoré pomohli ropemu. v pondelok mám ísť na poslednú.U nás je trochu lacnejšia 10eur. Zatiaľ mi to žiadnu úľavu neprinieslo...
Ďaľší krok som zatiaľ s ortopédom nekonzultoval. Vravel niečo o operácii, ktorá je veľmi zriedkavá. Tak uvidíme.
Dúfam Smoke, že si začal riešiť problém skôr a nedopadneš ako ja a onen tŕň z paty sa Ti podarí vytiahnuť ...
Vodák Diolen
Fh: Bracuda 2 red
Bh:Tibhar Genius 2
Poslední úprava: 1 rok 2 měsíců zpět od Lajčiak.

Ostruha na patě 1 rok 2 měsíců zpět #27895

• ropemaker
  • Senior
  • Obdržená poděkování 64
Hoši,
operaci ostruhy dělají pouze zvěrolékaři, ne lékaři. Ta rázová vlna by pomoci měla, u první nohy to bylo do 1 měsíce, u té druhé to trvalo skoro 3 měsíce, důležité je, ať kladívko tluče přesně tam na tu ostruhu, ne vedle, to si musíš furt komunikovat se sestrou, u první nohy to tlučení nebolelo, ale v tom druhém případě už jsem se musel občas zakousnout do rukávu, abych bolestí neřval, ale to místo, když to máš bolestí rozblázněné, často ani nenajdeš . Jednou tam byl přede mnou pacient a ten tam nejdřív brečel pak sprostě nadával.. :sezbl
myslel jsem,že uteču :mivojj Doktorům bych tímto doporučoval dobře utěsnit dveře :zed a Vám pacientům, ať si raději připlatíte a jděte tam dřív než tam být takhle :sezbl

Doufám,že jsem nikoho neodradil, vydržet se to dá .. :dik doktore
GALAXY YINHE T11 PLUS (71g)
F: DONIC Slice 40 CD-ROM 1,8mm
B: DONIC Slice 40 CD-ROM 1,8mm

Ostruha na patě 1 rok 2 měsíců zpět #27896

• Smoke
  • Junior
  • Obdržená poděkování 4
Díky kluci, po skončení ultrazvuku uvidím jak to bude vypadat, když špatně, hurá na rázovku :) U nás je dělají za 300Kč x 5.

Ostruha na patě 1 rok 2 měsíců zpět #27897

• Kalhy
  • Expert
  • Obdržená poděkování 9
Ahoj Smoke, měl jsem taky patní ostruhu. Byl jsem na rentgenu a na snímku bylo vidět,jak mám od patní kosti odlepenou achylovu šlachu. Stalo se mi to na pinci při čtyřhře a myslel jsem že omdlým od bolesti. Chodil jsem s tím do práce (pracovní obuv), koupil si gel. klínky a bylo to ještě horší. A teď k věci: byl jsem třikrát na ozáření v nemocnici pouze toho místa na patě a říkali mi ,že po třech měsíců to bude dobrý. A skutečně, od té doby nevím co to je. Byl to druch chemoterapie,podepisoval jsem nějaký dotazník,že na nic netrpím atd. ,ale pomohlo mi to na 100%. Po 14 dnech jsem už pomalu hrál pinec a bylo to jen lepší a lepší. Toť můj příběh s patní ostruhou.
TSP Blaze OFF
FH TY 05 2,1 red (Tibhar FX-P 2,1 mm červený),
BH Antipower 2 mm černý

Dřevo Xiom Fuga OFF-
FH- Bty Ty 05 red 2,1mm
BH- Yasaka antipower 2 mm

OP 1 Pce, (KP1 - Pce )
Poslední úprava: 1 rok 2 měsíců zpět od Kalhy.
Moderátoři: Tomas, pirát Janes, Karel, romanzdk, Pavlik