ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Jak slepit houbu s topsheetem

Jak slepit houbu s topsheetem 1 týden 5 dní zpět #40083

• vixiv
  • on-line
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 63
Ahoj, prosim o radu, jak nejlepe slepit houbu potahu s topsheetem bez pouziti vulkanu.
Pokusil jsem se pri prvnim pokusu dat po jedne vrstve bileho na gumu i houbu, ale po prilepeni jsou patrne na nekterych mistech bubliny. Asi je jedna +jedna malo. Nekde jsem cetl, ze je mozne lepit i oboustranou lepici folii.
Nez se dam do druheho pokusu, prosim i tipy a rady. Diky vixiv

Odesláno z mého CHM-U01 pomocí Tapatalk
Prkno: Butterfly Korbel Made in Japan FL;
Fh: Nittaku Fastarc G1, Butterfly Tenergy 05;
Bh: Palio WP1013, Dawei 388-C1
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jak slepit houbu s topsheetem 1 týden 5 dní zpět #40084

• Klopič
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 208
Prečo to nechceš lepiť Vulkanom? Nič lepšie nanájdeš.
Avalox Blue Thunder 550
F - Joola Maxxx 450 - Max., Red
B - Joola Maxxx 450 - 2,0 mm Black

Re:Jak slepit houbu s topsheetem 1 týden 5 dní zpět #40085

• vixiv
  • on-line
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 63
Puvodni zamer byl lepit na jednu houbu opakovane, tj. snaha je, aby se casem vlastnosti houby co nejmene menily. Logicky z toho vychazi to lepit oboustranou a pak to sundavat napr. Pod zehlickou, jako jsem nyni rozlepil v podstate vsechny topsheety a houby.

Re:Jak slepit houbu s topsheetem 1 týden 5 dní zpět #40090

• vixiv
  • on-line
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 63
Takze nakonec jsem to pro potreby testovani slepil oboustranou lepici paskou, psal to tu tusim bimbo a musim rict, ze s vysledkem jsem spokojen, uvidime co to bude delat pri hre.
Zatim diky.

Re:Jak slepit houbu s topsheetem 1 týden 4 dní zpět #40097

• Lodyha
  • Expert
  • Obdržená poděkování 40
Ahoj vážený kolego, já to sice osobně nedělal, ale můj zkušený kolega (takový výzkumník) mně prozradil jeho osobní zkušenost s použitím oboustranné lepící folie při spojování spongie a vrchní gumy: Odrazem (konečnými vlastnostmi) bude to citelně jiné a určitě to nebude to tak pružné a dynamické, bude to celkově daleko tupější. Tedy
bude to odrazová změna možná akceptovatelná nějakými pinkálisty a snad obranáři (pro mne je to negativní). Když už tyto " inovační" kroky děláš, tak bych se přikláněl k názoru Klopiče - tj. použít Vulkán mezi tyto dvě slepované vrstvy. Protože zkrátka guma je guma! Ale taky víme, že proces slepování dvou gumových relativně velkých ploch potahů prostřednictvím Vulkánu není vůbec nic jednoduchého (hustota lepidla, teplota, časování etap, počet vrstev, technika pokládání neboli celková realizační praxe...).
Myslím, že ta oboustranně lepící folie mezi dřevem a potahem může být pro někoho zajímavá. Je to vložená mezivrstvička negumové plastické materie mezi dřevem
a potahem. Toto může být někomu i k lepšímu - i když pro mne určitě nikoliv....
Ahoj, s přátelským úsměvem
:vine Lodyha
Poslední úprava: 1 týden 4 dní zpět od Lodyha.

Re:Jak slepit houbu s topsheetem 1 týden 4 dní zpět #40098

• vixiv
  • on-line
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 63
to lodyha:
i tobě ahoj.
přesně toho co popisuješ já tímto procesem chci dosáhnout. Chci změnu původní poměrně dynamické houby za pomalejší a méně skákavou, v zásadě spíše tlumící (proto v dalším kole mlže pijít na řadu nalepení gumy na dampeningovou houbu).
Jestli to, co popiuješ je pravda, protože jak víme co ruka to názor, tak pro moji potřebu jedině dobře.
Napsal jsem již výše, že nechci lepit vulkánem, protože úkolem je zachovat houbu na co nejdelší dobu. Nikoliv gumu, která se dá snadno sehnat, ale naopak houbu.
Proto jsem se chtěl vyhnout jakémukoliv naleptání houby vulkánem nebo jiným chemickým procesem.
O způsobu lepení výsledného potahu na prkno zde nebyla řeč, tam zůstává standardní postup s VOC lepidlem.
Podobně jako tvůj "výzkumník" tak i já si tímto musím projít resp. chci si tím projít a třeba časem bude celý postup optimaizován k mé spokojenosti.

Chtěl bych rovněž doplnit, že celé postupy se týkají práce s čínskými potahy, proto na nich velice dobře zafungovalo oddělení gumy od houby za pomocí horké žehličky přes pečící papír, ale toto už je spíše do jiného vlákna.
vixiv

Re:Jak slepit houbu s topsheetem 1 týden 4 dní zpět #40100

• Lodyha
  • Expert
  • Obdržená poděkování 40
Ahoj vixive, plně Ti nyní rozumím a tuto tvou výzkumnou aktivitu chápu, ta snaha má své jasné zadání a tudíž opodstatnění. Přeji zdar tvé výzkumné cestě :) .
Dej pak případně k lepšímu stručnou zprávu o tvém konečném reálném zjištění jak se to chová při hře zbytku našeho pingpongového národa :).
A děkuji - byť já osobně tlumit nechci (je to přeci informace o určitém zjištění),
mějme se fanfárově,
:vine Jirka
Poslední úprava: 1 týden 4 dní zpět od Lodyha.
Moderátoři: Karel, Tomas, pirát Janes, romanzdk, Pavlik