ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: PORKIHO paměťové vlákno.

PORKIHO paměťové vlákno. 2 roků 8 měsíců zpět #13016

• pirát Janes
  • Moderator
  • Nemusímebýtoptimisté alenikdysenesmímevzdátnaděje
  • Obdržená poděkování 118
Takže Jiřino, nehanbi sa a okopči sem své recenzičky matroše ze starého fora :pirate
JANeS

Číslo 5 hlásí návrat
OSP Expert, Rakza 7-2,0 mm, Baracuda 1,8 mm.

Nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

PORKIHO paměťové vlákno. 2 roků 7 měsíců zpět #13468

• Porki
  • Senior
  • Obdržená poděkování 3
Tak jsem ten Xiom dohledal ve vlastních análech, na staré forum bohužel neumím vlézt.... :gr Tak to tu tedy máte v nějáké ,snad čitatelné formě :trtr

XIOM OMEGA V EURO

Tento potah má obdobnou strukturu vroubků jakou Omega IV Asia. Potah je rychlý a má velký spin. Jedná se o měkčí verzy potahů série Omega V pro evropský trh s důrazem na rotace.
Servis:
do podáni se dá dat hodně rotace a s balonem si pohrát - podobně jako u X.O.IV.E. Topsheet se zdá být pocitově srovnatelný, X.O.V.E. je však méně "skákavá / katapultní", proto je jednodušší dosáhnout krátkých míčků s extrémní rotaci. U X.O.IV.E. jsem musel dávat více pozor právě na katapult míčku, který jaksi „měkčeji“ pronikl do spodní houby a někdy nečekaně katapultoval znatelně dále, než člověk zrovna potřeboval.
Krátká hra:
V tomto bodě mě X.O.V.E. velmi překvapil. Např. T05 není příliš katapultující v krátké hře, ale je v tomto ohledu mnohem lepší než T64, či X.O.IV.E., ale X.O.V.E. je ještě lepší. Byl jsem překvapen, že i při lehkém dotyku míčku jsem byl schopen přijímat velice nízko a krátce. Zda se, že je potah na pocit tužší a "hluchý / mrtvy", což usnadňuje kontrolovat spin a umístěni. Velmi snadno jsem dokázal přijmout servis s velkou spodní rotaci krátce za sitku bez rotace. Pokud balon zaboříte do potahu trochu vice, je možno přijmout krátkým nebo dlouhým ostrým čopem na konec stolu.
Topspin / kontratopspin:
stručně řečeno - velice snadně se hraje a potah odpustí i nedokonale zvládnutý úder. Potah dovede balónek pořádně nakopnout a topspiny mají velkou rotaci.
X.O.V.E. má střední oblouk, nižší než T05, ale v rotaci se s ním může srovnat, z X.O.IV.E. jsem těchto rotací nedosáhl. Dále od stolu se potah chová srovnatelně s T05 s malilinko menším katapultem, lépe však než X.O.IV.E. Odpustí postavení nohou a skutečně velmi jistě dokáže vracet balónek na půlku soupeře, ať už hrajete vyrotovaný vyšší spin nebo rychlejší, nízkou pecku.
X.O.V.E. je tedy potahem, který je meně "žravý" rotací, aniž by ztratil ostatní kladné vlastnosti, které jsou vlastní ostatním řadám potahů Xiomu, ale troufám si říci, že i Tenergy. Proto si myslím, že by mohl oslovit široké spektrum hráčů.
S X.O.IV.E. jsem měl pocit, že když úder zahraji správně a balónek se do potahu zaboří a podrží chvíli na palce, jsem měl pocit a cítil jsem, že balónek půjde na druhou stranu rychle a s velikou rotaci. S X.O.V.E. se můj pocit ještě více násobí – tedy větší jistota..
Na Xiom Zetro Quad potah odpustil leckterou chybu při topspinu a i když nemám dokonalou techniku, dovedu zahrát vysoce rotovaný balon, který skončí na stole. Byl jsem překvapen, jak vysoké tempo jsem s touto kombinaci dokázal vygenerovat...
Pro Machy-ho: otestoval i hráč, který produkuje stejný styl hry jako Ty, tedy dominantní Bh-spin jak sviňa, rána ze stolu, 100% blok. Minulý rok liga, v současnosti divize. Spin z Fh moc neovládá, hraje sidespin spíše dále od stolu. Raketa- Moonbean , acudy S1 na obou stranách v maxu. Po zkoušce X.O.V.EU zkonstatoval, že na svůj Fh ještě neměl lepší potah a ty jeho sidspiny byly absolutně neblokovatelné . Hádej, co bylo za dva dny na Fh…, ted už se mu to nedá hrát ani přes ten Fh .
Blok:
Blokování s X.O.V.E. je vynikající, pro mě jedna z hlavních disciplín hry. Jak jsem již uvedl dříve - potah je méně citlivý na příchozí rotace (mene "žere"), což blok výrazně usnadňuje. Pokud zahrajete blok na cit / na jistotu, míček letí zpátky nízko a rovně (zatímco u T05, ale i u X.O.IV.E měl tendenci jakoby se zvedat nebo uletět, když dal soupeř do topspinu vice rotace). Pokud se nebojíte zahrát "příklep", můžete si být jisti, že často tento agresivní druh bloku přinese přímý bod.
Topspin do čopu / obrany
Topspin do obrany je díky střednímu oblouku asi nejlepší disciplína potahu. Velmi silně čopnutý míč stačí lehounce „šintnout“ a balonek prostě poslechne a valí se na soupeře velmi kvalitní úder – je však nutno najít si ten pravý okamžik zásahu míčku v jeho trajektorii odrazu. At už se jedná o krátký flip do čopovaného servisu nebo o prudkých či rotovaných topspinech
Smeč
Je jednodušší než u T05 , ale je třeba si najít styl pro tento úder – v podstatě shodné s X.O.IV.E….mě to prostě dělá problém, takže to vše spinuju a ono to tam něják padne no a někdy nepadne.
Shrnuti:
Potah hraje tak, jak výrobce píše. Je to univerzální potah, se kterým se dá zahrát vše. Potah má vyrovnané vlastnosti, vyzvedl bych jako super spin+blok, zároveň potah nemá žádné slabé stránky. Tvar čudlíků snižuje citlivost na příchozí spin, což usnadňuje příjem a aktivní blok. Potahem lze zahrát všechny údery snadno a příjemně.

Pošlete mu někdo osobkou návod, jak se dostat na staré forum, ať tam ještě něco vybagruje, díky pJ. elv
Butterfly Primorac Carbon ST
FH - Donic Bluefire M1 - 2mm
BH - Giant Dragon 612 Turbo 1,8mm

Když angrešt, tak ... jenom na bekoši :-)
Poslední úprava: 2 roků 7 měsíců zpět od pirát Janes.
Poděkovali: pirát Janes, mandomando

PORKIHO paměťové vlákno. 2 roků 7 měsíců zpět #13479

• Kalhy
  • Expert
  • Obdržená poděkování 9
Ahoj Porki, moc hezky napsaný. Palec nahoru :ok24
TSP Blaze OFF
FH TY 05 2,1 red (Tibhar FX-P 2,1 mm červený),
BH Antipower 2 mm černý

Dřevo Xiom Fuga OFF-
FH- Bty Ty 05 red 2,1mm
BH- Yasaka antipower 2 mm

OP 1 Pce, (KP1 - Pce )
Moderátoři: Karel, Tomas, pirát Janes, romanzdk, Pavlik